У 1886 році заповзятливий американський комерсант Девід МакКоннелл заснував Каліфорнійську Парфумерну Компанію, яка згодом стала носити ім'я Avon. Першою продукцією Компанії стали духи - п'ять простих ароматів: Фіалка, Гіацинт, Геліотроп, Конвалія і Біла Троянда. Ідея зайнятися парфумерним бізнесом прийшла в голову Девіду МакКоннелла, коли він займався продажем книг і, щоб зацікавити потенційних покупців, почав приєднувати до замовлення духи. Незабаром він зрозумів, що маленькі флакончики цікавлять його клієнток набагато більше книг. У 1897 році створюється перша косметична лабораторія в Сафферні, штат Нью-Йорк. Сьогодні там знаходиться серце Компанії - ціла мережа передових науково-дослідних лабораторій.

Девід МакКоннелл вирішив розвивати свій бізнес на основі особистого і безпосереднього контакту між продавцем і кожним покупцем, зробивши при цьому ставку на залучення до співпраці жінок, оскільки на його думку, товар, призначений для жінок, повинні продавати самі жінки. Варто зазначити, що до отримання права голосу на виборах американським жінкам залишалося чекати ще тридцять років, і можливостей заробляти у них в той час практично не було. Девід МакКоннелл дав жінкам таку можливість. Першою, до кого звернувся МакКоннелл, була місіс Албі, колишня колись одним з його найкращих агентів з продажу книг. Саме вона створила систему прямих продажів через мережу розповсюджувачів.

У 1939 році Компанія була перейменована в Avon. Чому? - Запитаєте Ви. Компанія набувала все більшої популярності і стала потребувати більше місткому і короткому назві. Легенда свідчить, що побувавши в гостях у свого друга в Англії і в полон пейзажами міста Стретфорд на річці Ейвон, Девід МакКоннелл вирішив дати своїй Компанії ім'я красивої річки. За іншою версією, місцевість навколо лабораторії в Сафферні нагадувала Девіду МакКоннелла, великим прихильнику Вільяма Шекспіра, ландшафти Стретфорд-на-Ейвоні, рідного міста англійського драматурга. Так чи інакше, Компанія отримала нове ім'я - Avon.
Подальший розвиток Компанії:
У 1953 році з'явилася перша телевізійна реклама Avon.
У 1972 році продажі Компанії досягають одного мільярда доларів.
У 1989 році Avon стала першою компанією, яка відмовилася від проведення випробувань своєї продукції на тваринах.
У 1992 рік стартувала Благодійна програма Avon "Bместе проти раку грудей".
У 1996 році вперше в своїй історії Avon стає офіційним спонсором Олімпійських ігор в Атланті, США.
У 1999 році Андреа Джанг стає главою транснаціональної корпорації Avon.
Вперше за всю історію стартує глобальна рекламна кампанія Avon по всьому світу.
У 2002 році в Росії стартувала Благодійна програма Avon "Разом проти раку грудей".
У 2004 році в США стартувала благодійна програма "Avon проти домашнього насильства".

Сьогодні компанія AVON у списку 10 провідних компаній, якими керують жінки. Номінанти оцінюються Національною Асоціацією Жінок-Керівників (NAFE) за такими критеріями: кар'єрний ріст і розвиток жінок в компанії, рівна заробітна плата у чоловіків і жінок, що займають однакові посади, програми підтримки, такі як програма забезпечення балансу трудової та сімейного життя жінок компанії та інше.

 

В період керівництва Престона, у компанії з'явилася молода і цілеспрямована Андреа Джанг, яка очолила відділ маркетингу. У 1999 Андрія обирається Головою Корпорації. Ця унікальна і талановита жінка сьогодні одна з найвпливовіших фігур на хмарочосі американського бізнесу.

У 2004 журнал Forbes включив пані Джанг до списку 100 найвпливовіших жінок в світі. Андреа входить до ради директорів відомих міжнародних корпорацій, таких як General Electric і Apple. Вона частий гість популярних ток-шоу. Велика увага Андреа Джанг приділяє благодійності та корпоративної соціальної відповідальності. У березні 2009 року компанія AVON зайняла 18 позицію в списку 100 провідних компаній в сфері корпоративної соціальної відповідальності.

 

У 1955 році з грантом у 400 доларів був заснований Фонд AVON. Сьогодні завдяки філантропічним ініціативам компанії в усьому світі залучено понад 660 мільйонів доларів на підтримку програм, покликаних поліпшити життя і становище жінки в сучасному суспільстві.

 

І, нарешті, кілька вражаючих фактів з діяльності AVON:

  • Найбільше в світі косметичних продуктів випускаються під брендом АVON.
  • Кожну секунду представники AVON у всьому світі продають 4 помади.
  • Серія ANEW - це бренд AVON на мільярд доларів! Ми продаємо 2400 продуктів ANEW щогодини по всьому світу.
  • Фонд AVON для жінок - це найбільша корпоративна благодійна організація в світі, яка фокусується на жіночих проблемах.

 

За матеріалами сайту www.avon.ua

 

 

 

Ми пишемо історію AVON разом!

 

 

В.Бойчук - програмування, верстка сайту

вверх